Az amerikai képviselőház egyik vezető demokrata politikusa, Jamie Raskin bejelentette: előkészítenek egy jogszabályt, amely eltávolítaná Donald Trump volt elnököt a novemberi elnökválasztás szavazócéduláiról a 2021. január 6-i lázadásban vállalt szerepe miatt - írja az Axios. Ezt azután lengette be Raskin, hogy a tegnapi Legfelsőbb Bírósági ítélet értelmében az államok nem, kizárólag a szövetségi Kongresszus zárhat ki jelölteket szövetségi hivatalviselésből.
Nyilvánosságra hozta az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága a döntését abban az ügyben, amely azután került a legfőbb bírói testület elé, hogy a coloradói legfelsőbb bíróság elrendelte Donald Trump eltávolítását a szavazócédulákról az államban. A szövetségi bíróság úgy határozott, hogy a tagállamoknak nincs megfelelő jogkörük ilyen döntés meghozatalára, és megsemmisítette a coloradói ítéletet, ezáltal elhárult az akadály Trump jelöltsége elől.
Donald Trump volt amerikai elnök tetemes jogi kálváriája újabb állomásához érkezett: az alkotmánybírósági szerepet is betöltő Legfelsőbb Bíróságnak ezúttal arról kell ítéletet mondania, hogy Colorado állam jogosan távolította-e el Trumpot a coloradói szavazócédulákról. Az évtizedek óta a legjelentősebb legfelsőbb bírósági ügyként emlegetett per bonyolult hátterét megvizsgálva egy biztosan megállapítható: a bírók a pártpolitikai csatározások kellős közepébe kerültek, ahonnan minél gyorsabban és épségben szeretnének kievickélni.
Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága ma hallgatja meg a szóbeli érveléseket abban az erős indulatokat kiváltó, Colorado államban indított ügyben, ami bajba sodorhatja Donald Trump volt amerikai elnök választási kampányát.
Amerikai katonai vezetők felelősségre-vonását sürgeti mintegy 200 jelenlegi és volt amerikai katona, amiért a járvány idején kötelezővé tették a teljes haderő számára a koronavírus-vakcina beadatását – írja a Newsweek.
Donald Trump korábbi nemzetbiztonsági tanácsadója szerint az amerikai Capitolium elleni támadás nem volt puccs, mert nem volt gondosan megtervezve. John Bolton egy CNN-interjúban azt is elmondta, hogy azért biztos ebben, mert ő már segített puccskísérletek megtervezésében más országokban.
Az Amerikai Egyesült Államok 44. elnöke, Barack Obama beszédet tartott az információk létrejöttéről és fogyasztásáról, illetve arról, hogy a dezinformáció miatt milyen kihívásokkal kell megküzdenie Amerikának és a demokráciának. A Stanford Egyetem alá tartozó Cyber Policy Center és az Obama Alapítvány által közösen szervezett szakmai konferencián megtartott beszédében Obama Magyarországot is megemlítette, kritizálva a kormányt.
Német üzleti vezetők gyors gazdasági reformokat sürgetnek.
Senki nem fúr, pedig kiadták a jelszót.
Lénárt Viktorral, a Zero Emission Leadership Group alapító-vezetőjével beszélgettünk.
Az EU-t is sürgeti az idő, ha szeretné megregulázni a kínai e-commerce óriásokat.